O společnosti


Firma MONTEC CZ je společnost zabývající se dodávkami a servisem především lisovacích, nýtovacích, montážních technologií a komponentů pro automatizaci těchto výrobních procesů. Všechny stroje jsou určeny pro průmyslové výrobní závody a kromě vysoké přesnosti vynikají také vynikající kvalitou a životností.


Firma MONTEC CZ se specializuje především na montážní technologie (lisování, nýtování, apod.). Navrhnout výrobní technologii, vybrat vhodné montážní stroje, nabídnout výrobní řešení. Naše aktivity ale nekončí jen návrhem řešení a prodejem, zabezpečujeme i oživení strojů a odladění programů nebo nastavení pro daný výrobní proces. Součástí této podpory je i výroba zkušebních vzorků na vybraném stroji, případně výroba prototypových sérií. Firma MONTEC CZ zabezpečuje také záruční a pozáruční servis výrobků firem které zastupujeme. Zároveň zajišťujeme i školení pro jednotlivé typy strojů a technologií a to v několika úrovních.


Vznik společnosti MONTEC CZ sahá až do roku 2004, kdy vznikla dceřiná společnost firmy GECHTER GmbH. Tento tradiční výrobce lisovacích a montážních strojů začal své aktivity v České republice současně s naším vstupem do Evropské Unie a 1.května nastoupil i Ing. Vojtěch Domorád do společnosti GECHTER CZ jako obchodní a technický zástupce firmy. V průběhu prvních let se firma dostala mezi 3 hlavní dodavatele montážní lisovací techniky. Pro další rozvoj firmy bylo ale nutné rozšířit nabídku montážních strojů a dalších produktů.


V roce 2007 následně došlo k dohodě s firmou GECHTER GmbH a jejím majitelem panem Oskarem Gechterem a vzniká společnost MONTEC CZ s.r.o., která vzniká z původní společnosti Gechter CZ změnou majitele a názvu. Majitelem se stává Ing. Vojtěch Domorád a firma MONTEC CZ následně přebírá i všechny aktivity původní společnosti a rozšiřuje své zastoupení o další výrobce z oblasti montážních technologií. Především zastoupení společností PROMESS (výrobce servo-lisů a měřících systémů), FMW-Friedrich (výrobce nýtovacích strojů) a firmy GSW Schwabe (výrobce strojů pro zpracování plechů). Cílem firmy už od jejího vzniku není jen prodej, ale především návrh vhodných výrobních technologií a technické poradenství, které zabezpečujeme.


Kvalitní a bezproblémová výroba je přímo závislá na kvalitních strojích a správném návrhu výrobních technologií a to vše vám můžeme nabídnout. (to je náš cíl při realizaci všech projektů)